• Telefon
    +90 232 935 46 75
  • Çalışma Saatleri
    Hafta içi 10:00 - 19:00
  • Adres
    İmbatlı Mahallesi 6070/3 Sokak No:3A Karşıyaka / İZMİR

Çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve psiko-motor gelişimini destekleyerek sportif alt yapı eğitimi veren bir programdır. Duruş, denge, koordinasyon, kuvvet, çabukluk gibi çocukların içinde bulundukları yaş grubunun kazanımlarını destekleyen, aletli ve aletsiz sportif yeteneklerini arttıracakları, eğlenirken öğrenecekleri bir eğitimdir. Dersler; 03-10 yaş aralığında olan öğrencilerimiz ile uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşir.

Neden önce Cimnastik?

Her spor branşı belli oranda denge, esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir. Cimnastiğin tüm branşların temeli sayılmasının nedeni motorik özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ve gelişimini sağlayan tek branş olmasıdır. Cimnastik sporu küçük yaşlarda başlar. Bunun nedeni ise küçük yaşlarda vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır. Dolayısıyla spora cimnastikle başlayan çocukların diğer sporlara yönelmek istemesi durumunda vücut yapılarında bir hazır bulunuşluk söz konusu olur ve diğer spor branşlarında cimnastik yapmamış bireylerle kıyaslandıklarında üst düzey bir yatkınlık ve başarı örneği sergilerler.

Temel cimnastik eğitiminin amacı ve kazanımları:

03-10 yaş arası tüm çocukların temel cimnastik eğitimi alması gerekmektedir.

Cimnastik; herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapılacak temel spor dalıdır ve tüm sporların alt yapısını oluşturmaktadır.

Cimnastik eğitimi;

*Esneklik, kuvvet, koordinasyon, denge gibi fiziksel özelliklerin yanı sıra kazanma, kaybetme, liderlik, özgüven, grup uyumu gibi duyuşsal özellikleri de kazandırır.

*Motor yeteneğini geliştirir.

*Uygun koordinasyon ve denge sağlar.

*Kemik sağlığını geliştirir.

*Sağlıklı bir vücut yapısı kazandırır.

*Kas sağlığını olumlu yönde etkiler.

*Postür (duruş) bozukluklarını önler ve tedavisinde büyük rol oynar.

*Bağışıklık sistemini güçlendirir.

*Aktif yaşam stili kazandırır.

*Çocukların akranları ile sosyal etkileşimini sağlar.

*Sorumluluk bilinci kazandırır.

*Benlik saygısı kazandırır.

Sohbete Başla
Whatsapp Destek Hattı
Bilgi almak istediğiniz bir konu mu var? Whatsapp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.