• Telefon
    +90 232 935 46 75
  • Çalışma Saatleri
    Hafta içi 10:00 - 19:00
  • Adres
    İmbatlı Mahallesi 6070/3 Sokak No:3A Karşıyaka / İZMİR

Cimnastik Yaparak Büyüyen Çocuklar Neler Kazanır?

Çocuklar aktif bir yaşam tarzından yararlanır ve herhangi bir spora katılırlar. Amerikan Pediatri Akademisi, organize spor dallarına katılmanın gençlerin aktivitelerini artırmaları ve sosyal ve fiziksel olarak gelişmeleri için bir fırsat sunduğuna inanmaktadır. Gym.Net, cimnastiğin, çocuklar için mevcut olan en güçlü, esneklik, hız, denge, koordinasyon, güç ve disiplini içeren en kapsamlı yaşam tarzı egzersiz programlarından biri olduğunu da sözlerine ekledi. İster rekreasyonel cimnastikte ister bir rekabet kadrosunda olsun, cimnastikte öğrenilen beceriler bir çocuğun genel gelişimine fayda sağlayabilir.

Genel Sağlık

Cimnastik, çocukların fiziksel olarak aktif olmalarına, formda ve sağlıklı olmalarına yardımcı olur. Herhangi bir egzersize katılmak, yetişkinlikte obezite, kalp hastalığı ve diyabet riskini önemli ölçüde azaltır. 2010 itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her üç çocuktan biri aşırı kiloluydu ve Başkan Fiziksel Uygunluk ve Spor Konseyi, çocukken öğrenilen alışkanlıkların sıklıkla yerine getirilmesi nedeniyle “gençler arasında orta ve güçlü fiziksel aktiviteyi teşvik etmenin önemli olduğunu” belirtiyor. yetişkinliğe. Cimnastiğe düzenli katılım, çocuklara sağlıklı bir yaşam tarzının nasıl yaşanacağını öğretebilir ve büyüdükçe spora dahil olmaya devam edebilir.

Sosyal Yardımlar

Cimnastiğe katılmak çocukların daha iyi uyumasına yardımcı olabilir ve yaşamdaki fiziksel ve duygusal zorlukları daha iyi ele almak için onları becerilerle donatabilir. Düzenli bir cimnastik dersine katılmak, küçük çocuklara kendi yaşlarındaki insanlarla iletişim kurma, bir takım içinde çalışma ve yetişkinlerle etkileşim kurma fırsatı verir. Boston Cimnastik Akademisi, cimnastik çocuklarına dinleme, talimatlara uyma, sırayla gitme, sessiz olma ve başkalarına saygı duyma gibi sosyal becerileri öğrenme fırsatı verdiğine inanmaktadır. Çocuklar da eğlenir, yeni arkadaşlarla tanışır ve bağımsızlığı öğrenir.

Bağlılık ve Disiplin

Cimnastikin zorlu doğası, bağlılık ve konsantrasyon gerektirir. Cimnastik derslerinin yapısı çocuklara sıkı çalışmanın ve özverinin ne kadar başarılı olduğunu öğretir. Cimnastikteki olumlu deneyimler başarı yoluyla güven oluşturabilir ve çocuklara spora olan bağlılığın kendilerine fayda sağladığını gösterir. Cimnastikte kurallar ve davranış kuralları, çocukların güvenlik kurallarının önemini öğrenmelerine ve başkalarına saygıyı öğretmelerine yardımcı olur.

Motor Beceriler, Koordinasyon ve Denge

Cimnastik, çocukların çeşitli motor ve koordinasyon becerileri geliştirmelerine yardımcı olur ve iyi bir vücut farkındalığı duygusu geliştirmeye yardımcı olur. Genç bir cimnastikçi vücudunun farklı bölümlerini farklı şekillerde kullanmayı öğrenecek. İngiliz Cimnastiği, cimnastiğe katılımın diğer fiziksel aktiviteler, spor ve günlük yaşamda faydalı olabilecek beden farkındalığı, kontrolü ve koordinasyonu geliştirdiğini iddia ediyor.

Kuvvet

Cimnastikçiler mükemmel güç / ağırlık oranlarıyla ünlüdür. Genç yaşta cimnastikte yer almak, iyi kas gücü, dayanıklılık ve gücün temellerini oluşturmaya yardımcı olabilir. Uluslararası Cimnastik Okulu’na göre, cimnastikçiler yalın, tonlu kasların gelişmesine, dengenin iyileştirilmesine ve daha iyi duruşa yardımcı olan düzenli eğitimlerle güçleniyor.

Sohbete Başla
Whatsapp Destek Hattı
Bilgi almak istediğiniz bir konu mu var? Whatsapp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.