• Telefon
  +90 232 935 46 75
 • Çalışma Saatleri
  Hafta içi 10:00 - 19:00
 • Adres
  İmbatlı Mahallesi 6070/3 Sokak No:3A Karşıyaka / İZMİR

Cimnastik Çocukların Gelişimine Nasıl Yardımcı Olur?

“Neden cimnastik” veya “cimnastik çocuğuma nasıl yardımcı olabilir” diye soruyor olabilirsiniz. İşte bu sorularınıza cevap bulmak için doğru yere geldiniz! Gymland her yaştan çocuklar için önde gelen bir cimnastik eğitimi için aradığınız spor merkezidir.

İşte cimnastikten eğitimi almak için en iyi 10 neden ve Gymland’in her sene daha iyi olmak için çaba sarf ettiği şey.

 1. Koordinasyon ve Esneklik

Bu muhtemelen ebeveynlerin küçük çocukları için cimnastik hakkında sorgulamalarının bir numaralı sebebidir. Genellikle cimnastik, çocukların dans eğitimlerini veya diğer spor eğitimlerini geliştirmek için aldıkları ek bir atletik sınıftır.

Giderek daha fazla sayıda çocuk Olimpiyat kariyeri için cimnastik dersleri alıyor. Birçok çocuk sadece atletik beceri ve eğlencenin tadını çıkarmak için cimnastik dersleri alır.

Bu nedenlerden herhangi biri, çocuğun okul yılları boyunca ve hatta yetişkinliğe kadar taşıyacakları koordinasyon ve esneklik kazanmasına yardımcı olacaktır.

 1. Sporculuk ve Sosyal Beceri Geliştirme

Cimnastik, grup ortamında bireysel bir spor olduğundan, çocuklar çok sağlıklı bir sporcu tutumunu öğrenirler.

Cimnastikçiler birbirlerini neşelendirir, gülümsemeler ve cesaretle sağlıklı şekillerde yarışırlar ve diğer cimnastikçilerin olduğu gibi çalışkan sporcular olduğunu anlarlar.

Birlikte övgüleri kutlamanın yanı sıra benzer şekilde hedefler belirleyip ulaşırlar. Kansas City’de cimnastik olan Emerald City Gym, sağlıklı sosyal beceriler geliştirmek için harika bir yerdir.

 1. Hareketin Temelleri

Cimnastik alan en küçük çocuklar için hareketin temelleri büyümek için büyük bir değerdir. Sadece hareket kalıplarını öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda inanılmaz el becerisi geliştirirler, aynı zamanda zarif hareket ve duruş sanatını da öğrenirler.

Bu şeyler yaşlandıkça muhteşem görünüyor, ancak daha da önemlisi daha sağlıklı bir vücut için yapıyorlar. Her zaman düz ve uzun boylu durmak, gelecekteki bir kariyerde de onlara yardımcı olabilir.

 1. Disiplin, Dinleme ve Kararlılık

Hayatta büyük bir disipline ulaşmak için, iyi bir şekilde dinlemeyi ve takip etmeyi öğrenmeliyiz.

Bu da daha fazla şey öğrenmek istememize ve bizi büyük zirvelere taşıyan bir kararlılığa götürür. Tüm bunlar, Emerald City Gym’de cimnastik ile hem tam anlamıyla hem de yaşam varlıkları olarak elde edilebilir.

Çocukların çalışkan hale gelmelerine yardımcı olmaktan, gurur ve kararlılığın olumlu özelliklerini anlayan yetişkinlere devam etmekten gurur duyuyoruz.

 1. Benlik Saygısı ve Güven

Cimnastik, gençlere büyük benlik saygısı ve güven inşa etmek için uzun bir yol kat ediyor.

Öğrencinin fiziksel bir fayda için sınıfta olması ya da profesyonel bir cimnastikçi olmak için fazladan saat ayırması, kendine saygı ve güven seviyesi her insanda yükselir.

Bu rotaya gitmeyi seçenlerin haftalık yarışma hedeflerine ulaştığı haftalık küçük hedeflere ulaşılması beden ve zihin için olumlu bir öz imge sağlar. Emerald City Gym eğitmenleri, çocukların hayatları üzerindeki etkilerini sınıfın ilk gününden başlayarak bildiklerinden bunu çok ciddiye alıyorlar.

 1. Hedef Belirleme

Hedef belirleme günlük yaşamda çok önemlidir.

Cimnastik dersleri, her bireyde başarının hem büyük hem de küçük hedefler belirlemekten ve sürekli olarak bu hedeflere doğru çalışmaktan geldiğine dair bir zihin çerçevesi oluşturmaya yardımcı olur.

Hedefler belirlemek ve iyi bir perspektif tutmak, bireyin genel olarak spor ve yaşamda ortaya çıkabilecek stres düzeylerini ve kaygıyı yönetmesine yardımcı olur.

Bu fiziksel hedeflere ulaşmak için çabalamak, okul çalışmalarında daha iyi olmak, müfredat dışı etkinliklere başarılı bir şekilde katılmak ve bir kolej ya da kariyer yolunda daha çok çalışmak gibi diğer hedeflere ulaşmak için çabalamak anlamına gelir.

 1. Güç ve Güç

Bu iki şey, cimnastik yoluyla elde edilen ekstra faydalar listesinde çok yüksektir.

Birçoğu hedef listelerini bu ikisi ile başlatmazken, sınıflar ve çeşitli seviyelerde ilerledikçe, daha güçlü olduklarını ve bedenlerinde daha fazla güce sahip olduklarını öğrenmekten şaşırırlar.

Bunlar, cimnastikin birçok sağlık yararından sadece ikisi, ancak sağladıkları sürpriz başarı nedeniyle Kansas City’deki cimnastik faydaları listesinde ilk 10’da yer alıyorlar.

 1. Diğer Atletik Sporları Geliştirme Becerileri

Güç, koordinasyon ve esneklik, cimnastik yoluyla öğrenilen, ergenlik yıllarında katıldıkları diğer atletik sporlarda bir çocuğa yardımcı olacak harika şeylerdir.

Ancak, bu listede keskin karar verme becerileri, hızlı hareket ve oyun içinde anında hedef belirleme gibi daha fazlası var. Cimnastik, diğer herhangi bir spor eğitimini veya katılımını artırabilir.

 1. Sağlıksal Faydaları

Uzun süreli sağlık yararları, devam eden cimnastik derslerine kayıt olmakla çok büyüktür. Vücudun büyümesine yardımcı olan kazanılmış güç ve gücün sürpriz faydalarından daha önce bahsetmiştik.

Cimnastik, sağlıklı vücut ağırlığının korunmasına yardımcı olur, dolaşımı iyileştirir ve vücut için sağlıklı büyüyen bir ortamın korunmasına yardımcı olur.

 1. Eğlence

Ve son fakat kesinlikle en az değil, eğlenceli! İzmir’deki cimnastik, eğlenceli, yaratıcı ve benzer ilgi alanlarına sahip diğer öğrencilerle zaman geçirmenin harika bir yoludur.

Gymland, ders sırasında ve açık oyun sürelerinde katılmak için tonlarca eğlenceli, heyecan verici şey içeriyor.

Bu Top 10 nedenleri, Gymland’i İzmir’deki cimnastik merkezleri arasında, önde gelen bir cimnastik destinasyonu yapan şeydir.

Bugün uğrayın ve tesisimizi görün, bizimle tanışın ve sorularınızı yanıtlayın. Sizinle ve çocuklarınızla buluşmayı dört gözle bekliyoruz! Kontenjanlarla ilgili bilgi almak ve bir sınıf planlamak için bizi (0232) 935 46 75 numaralı telefondan arayın!

Sohbete Başla
Whatsapp Destek Hattı
Bilgi almak istediğiniz bir konu mu var? Whatsapp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.